O projekte

Šesť poschodový bytový dom s výťahom v Zlatých Moravciach na ulici Kalinčiakova je stavaný z veľkoformátových vápenno-pieskových tvárnic Silka Tempo Ytong. Na prízemí sa okrem 5-tich bytov so zahrádkou nachádzajú dva komerčné priestory, na poschodiach sa nachádzajú byty s priestrannými balkónmi.  

Všetky byty budú vyhotovené v prevedení holobyt so vstupnými vchodovými dverami, domovým vrátnikom, elektricky ovládanými žalúziami a predprípravou na elektro a vodoinštalácie. Podrobnejší popis stavebného prevedenia bytovej jednotky viď. nižšie.

Popis stavebného prevedenia bytového domu a bytovej jednotky

1. Konštrukčný systém stavby a strešný plášť
Nosný systém budov je tvorený:
• z murovaných veľkoformátových tvárnic SILCA, po obvode hrúbky 180mm, vnútorné nosné a medzibytové steny hrúbky 240mm, • zo železobetónových stropných dosiek hrúbky 250mm,
• nosnou konštrukciou strechy je železobetónová konštrukcia hrúbky 230mm.
Strešný plášť je tvorený:
• z jednovrstvovej hydroizolačnej strešnej fólie novej generácie na báze flexibilných polyolefínov (TPO)
2. Deliace priečky
• Medzibytové: deliace priečky medzi bytmi sú z murovaných veľkoformátových tvárnic SILCA hrúbky 240mm s vynikajúcimi akustickými vlastnosťami až 57 dB
• Interiérové: deliace priečky v byte sú murované porobetónovými tvárnicami YTONG. Celková hrúbka priečky je 120 mm.

3. Svetlá výška
Svetlá výška obytných miestností je 2 650 mm.
4. Povrchová úprava stien, stropov a podhľadov
Na murivá a stropy je použitá vápenocementová vnútorná strojová omietka Baumit MPI 25. Vnútorná vápenocementová omietka je ošetrená náterom bielej hygienickej farby.
5. Okná a balkónové dvere
Plastová konštrukcia. Otváravo-sklopné okno s tepelne izolačným troj-sklom. Súčasťou okenného rámu sú akustické štrbiny na prevetrávanie. Parametre (koeficient prestupu tepla): zasklenie Ug – 0,6 W/(K.m2); dištančný rámik Uw – 0,82 W/(K.m2). Výrobca Fenestra, Zlaté Moravce. Výrobok REHAU SYNEGO.
6. Vykurovanie a teplá úžitková voda (TUV)
Dodávka tepla do objektu je zabezpečená efektívnym centrálnym rozvodom tepla. Vykurovanie jednotlivých obytných miestností je zabezpečené doskovými vertikálnymi radiátormi. Reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach umožňujú termostatické hlavice. O teplú úžitkovú vodu sa postará samostatný elektrický zásobníkový ohrievač vody, ktorý je umiestnený v každom byte. Reguláciu teplej úžitkovej vody je možné nastaviť na zásobníku. Individuálne meranie spotreby tepla je zabezpečené meračom umiestnenými v inštalačnej šachte bytu.
7. Vzduchotechnika
Odvetranie priestorov kúpeľní a WC je zabezpečené samostatným potrubím.
8. Voda a kanalizácia
Kanalizácia je zhotovená z plastových HT rozvodov. Rozvody vody sú z plast-hliníkových alebo PPR rúr a tvaroviek. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú privedené rozvody studenej vody a TUV ukončené rohovými ventilmi. Individuálne meranie spotreby vody je zabezpečené meračom umiestnenými v inštalačnej šachte bytu.
9. Silnoprúdová elektroinštalácia
Zásuvky 230 V sú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach, v kuchyni a kúpeľni. Vývody pre osvetlenie sú vyvedené v každej miestnosti a ukončené svorkami. Na stenách sú osadené zásuvky a vypínače. V mieste prípravy pre kuchynskú linku sú vyvedené zásuvky 230 V a prívod 400 V pre pripojenie kuchynských elektrospotrebičov.
10. Slaboprúdová elektroinštalácia
Každá obývacia miestnosť má zabudovanú predprípravu na pripojenie na dátové optické rozvody. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými dverami bytového domu umožňuje domáci vrátnik.
11. Dvere
Vstupné dvere do bytu: protipožiarne, bezpečnostná trieda 2, osadené v oceľovej zárubni. Výška 1 970 mm, 5-bodové, usadený panoramatický priezor.
Interiérové dvere nie sú súčasťou stavebného prevedenia bytovej jednotky.

12. Podlahy a obklady
V obytných miestnostiach je cementový poter, ktorý je vhodný pod všetky finálne podlahy. Obklady a dlažby nie sú súčasťou stavebného prevedenia bytovej jednotky. Je možné naceniť podľa individuálnej požiadavky zákazníka.
13. Balkóny
Podlaha je tvorená keramickou dlažbou. Nerezová konštrukcia zábradlia.
14. Žalúzie
Elektricky ovládané žalúzie sú vo všetkých oknách, či balkónových dverách. Vonkajšie žalúzie vytvárajú optimálne prostredie z pohľadu svetelných a tepelných podmienok a sú významnou súčasťou stavby z hľadiska úspory energie.
15. Klimatizácia
V každom byte je predpríprava pre klimatizačnú jednotku. Je možné naceniť podľa individuálnej požiadavky zákazníka.
16. Zariaďovacie predmety zdravotechniky
Nie sú súčasťou stavebného prevedenia bytovej jednotky. Je možné naceniť podľa individuálnej požiadavky zákazníka.
17. Výťah
Vo výťahovej šachte je nainštalovaný výťah výrobcu OTIS výťahových systémov Gen2®. Spolu s pohonom ReGen™ redukujú spotrebu energie až do 75 percent v porovnaní s bežnými systémami s neregeneratívnymi pohonmi. Bezprevodový pohon účinnosť až 90% s rekuperáciou.
18. Privátne parkovacie státie
Parkovacie státia budú vybudované pred objektom a následne po zakúpení budú odovzdané do vlastníctva.
19. Spoločné priestory na podlažiach
Podlaha z keramických protišmykových dlaždíc. Na stenách vápennocementová omietka a maľba. Na stropoch umiestnené úsporné LED svietidlá a núdzové osvetlenie. Odvetranie chodieb zabezpečené samostatným potrubím.
20. Vstup
Vstupné jednokrídlové dvere. Exteriérové poštové schránky pre byty pri vstupe do objektu.
21. Orientačné náklady
Pri súčasných cenách energie by sa náklady na bytovú jednotku mali orientačne pohybovať okolo 80 Eur/mesačne pre jednoizbové byty, 90 Eur pre dvojizbové byty a 120 Eur pre trojizbové byty. Cena je počítaná kompletne v rámci správy bytového družstva, všetkých energií (voda, teplo, elektrika) a aj príspevkov do fondu opráv.